Dental 

Dialog

Prace protetyczne wykonywane cyfrowo.
U nas Pacjent decyduje o kształcie swoich zębów!
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
DENTAL DIALOG

Realistyczna proteza ucha - epiteza

Epiteza to struktura protetyczna stosowana do rekonstrukcji utraconych elementów twarzy. Niestety, niewielu ludzi dotkniętych deformacjami spowodowanymi przez nowotwór, nieudany zabieg chirurgiczny lub uraz wie o możliwości zrekonstruowania brakujących elementów i z tego powodu samodzielne zmaga się ze swoim problemem. Tymczasem dobrze wykonana i osadzona epiteza to sposób na zyskanie społecznej akceptacji i powrót do normalnego życia.

Etapy tworzenia epitezy przedstawiają się następująco:

1. Skanowanie twarzy pacjenta – to jeden z najważniejszych elementów tworzenia epitezy. Od jakości jego wykonania i wierności odwzorowanego oryginału oblicza zależy jakość i precyzja wykonania samej protezy.

2. Wykonanie modelu i zaprezentowanie go pacjentowi.

3. Wykonanie właściwej epitezy z uwzględnieniem priorytetu, jakim jest jak najwierniejsze odtworzenie nie tylko kształtu uzupełnienia, ale również jego cech charakterystycznych, np. struktury skóry czy przebarwień na powierzchni.

Wytworzenie ucha jest procesem bardzo złożonym, a szereg działań technologicznych, m.in. skanowanie twarzy, modelowanie, barwienie w celu odwzorowania koloru skóry, odbywa się przy czynnym udziale pacjenta. W efekcie tych działań zostaje wykonanie elastyczne odwzorowanie tkanek co skutkuje, że epiteza wygląda realistycznie co pozwala na przywrócenie naturalnego wyglądu oraz poprawę jakości życia. Mocowanie odbywa się na dwa sposoby: magnes podskórny lub podklejenie specjalistycznym klejem. Proteza z ciałem jest zintegrowana w taki sposób, że wygląda jak własna skóra.

Epitezy przeznaczone są dla pacjentów, u których nie ma możliwości chirurgicznej rekonstrukcji tkanek. Z uwagi na fakt, iż uzupełnienia te charakteryzują się wysokim realizmem odtworzenia struktury anatomicznej oraz wytwarzane są zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta, pozwalają na przywrócenie naturalnego wyglądu oraz poprawę jakości życia.

Gabriela Kamińska jest jedyną osobą w Polsce wykonującą miękkie elastyczne epitezy ucha, które wykonywane są indywidualnie według preferencji pacjenta jak również zgodne z kolorystyką ciała.

Na życzenie pacjenta jest możliwość wykonania wizualizacji, aby pacjent mógł zobaczyć jak będzie wyglądała epiteza.

Chcesz skorzystać z usługi protezy ciała?
Zastanawiasz się od czego zacząć?
Zadzwoń do nas, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Często pacjenci nie zdają sobie sprawy z tego, że przed planowaną operacją zalecane jest pobranie wycisku części ciała, która ma być resekowana. Pozwala to na wierne odwzorowanie zrekonstruowanej części jak również wykonanie protezy.
W przypadku, kiedy jednak nie został pobrany wcześniej wycisk, my wychodzimy naprzeciw i wykonujemy projekt wraz z wizualizacją.

Zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość z opisem Twojego przypadku
Tel.: +48 570 742 700 Mail: dentaldialog.recepcja@gmail.com
Umów się na wizytę konsultacyjną, w tracie której pobrany zostanie wycisk.
Procedura pracy nad Twoją protezą to maksymalnie 14 dni. Tylko 2 tygodnie dzieli Cię od przymierzenia i odebrania gotowej protezy.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
DENTAL DIALOG

W naszym 

gabinecie...

Implanty zębów Tarnowskie Góry

Indywidualne

podejście do pacjenta
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Dogodne

formy płatności
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Klimatyzowane 

pomieszczenia zabiegowe
Implanty zębów Tarnowskie Góry

WI FI

bezprzewodowy internet
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Poczęstunek

kawa i herbata
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Parking

dla klientów
Protetyka Stomatologiczna
ul. Bytomska 14, 42-600 Tarnowskie Góry
Tel.: +48 692 406 700, Mail.: dentaldialog.recepcja@gmail.com

Design by KMprojekt
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram