Dental 

Dialog

Prace protetyczne wykonywane cyfrowo.
U nas Pacjent decyduje o kształcie swoich zębów.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
DENTAL DIALOG

Mosty protetyczne

Most to stałe uzupełnienie protetyczne mające na celu zaopatrzenie braku jednego do nawet kilkunastu zębów , jest on na stałe zacementowany w jamie ustnej pacjenta.  Zarówno korony jak i mosty są najwygodniejszym, oraz najbardziej komfortowym uzupełnieniem braków zębowych, a także doskonale imitują zęby naturalne pacjenta.

Mosty są wykonywane z porcelany na podbudowie z tlenku cyrkonu, które cechują się niezwykłą wytrzymałością i efektem kosmetycznym. Most składa się z koron protetycznych osadzonych na zębach sąsiadujących z brakiem zębowym , oraz przęsła imitującego brakujące zęby zawieszonego tuż nad dziąsłem.
Mosty protetyczne Rybnik

Kiedy wykonujemy most protetyczny?

Podstawowym wskazaniem do wykonania mostu protetycznego są braki w uzębieniu. Do wykonania mostu niezbędne są jednak zęby filarowe, czyli takie na których most będzie oparty. To czy stan uzębienia nadaje się do wykonania mostu protetycznego, musi zdiagnozować lekarz stomatolog na wizycie konsultacyjnej.

Mosty protetyczne pozwalają na uniknięcie przemieszczania się zębów, zapobiegają zanikowi kości i pozwalają uzyskać prawidłowy zgryz.
Jeśli osoba nosząca protezę częściową ma filary zębowe z przodu, boku i tyłach jest duże prawdopodobieństwo, że będzie można wykonać taki most protetyczny. Przed wykonaniem usługi trzeba wykonać zdjęcie panoramiczne i przyjechać na konsultacje proestetyczną.

Mosty są bardzo dobrą alternatywą dla osób, które chcą pozbyć się protezy bądź uzupełnić braki zębowe.

Cena wykonania mostów jest zależna od materiału podbudowy i ilości punktów w moście . Most wykonuje się punktowo 1 ząb = 1 punkt. Jeśli pacjent ma brak 2 zębów obok siebie most trzeba wykonać 4 punktowy. Jeśli braki zębowe są zarówno z boku jak i z tyłu można wszczepić implanty i zawiesić most protetyczny.

Po oszlifowaniu zębów filarowych, wyleczeniu zębów, bądź wykonaniu ekstrakcji, dziąsła muszą się zagoić i tutaj warto nadmienić, iż pacjent na czas wykonywania pracy ostatecznej jest zaopatrzony w most tymczasowy, dzięki czemu unika sytuacji tymczasowego „ bezzębia ”.

Ile trwa wykonanie mostu protetycznego?

Na czas wykonania mostu protetycznego ma wpływ przede wszystkim wielkość mostu oraz rodzaju koron, mosty można zrobić najmniej 3 punktowe, przy braku 1 zęba, jak i można zrobić mosty na całym łuku zębowym, jeśli są do tego warunki w postaci filarów na których zostanie on wykonany.

Do wykonania mostu niezbędne są 2-3 wizyty w naszej placówce Dental Dialog w Tarnowskich Górach. Na początku wizyta konsultacyjna oraz pobranie wycisków do naszego laboratorium. Wyciski pobierane są cyfrowo. Druga wizyta to przymiarka pracy lub jej oddanie w przypadku pełnego zadowolenia z wykonanego mostu. Czas wykonania to maksymalnie 10 dni .

Dlaczego nasze korony i mosty są wysokoestetyczne?

Wykonujemy je cyfrowo w systemach CAD/CAM z największą starannością. Każda praca projektowana jest komputerowo, a następnie frezowana bezpośrednio u nas. Wyróżnia nas indywidualna praca z pacjentem co dodatkowo wzmacnia efekt estetyczny naszych prac.
Mosty protetyczne są stosowane w rekonstrukcji pojedynczych jak i kilkukrotnych brakach zębowych. Można je zamocować na wszczepionych implantach, oraz na oszlifowanych zębach naturalnych.

Przed wykonaniem usługi należy sprawdzić stan jamy ustnej pacjenta, poddać zęby leczeniu zachowawczym, a także kanałowym. Zęby mające liczne wypełnienia lub te, które utraciły swą estetykę można odbudować pokrywając nowymi estetycznymi koronami będącymi elementami mostu protetycznego. Korzyści odbudowy to wzmocnienie zębów, poprawa estetyki. Dzięki takiej odbudowie nie naruszamy struktur kostnych jak w przypadku implantacji. Most porcelanowy może wytrzymać nawet kilkanaście lat. Pamiętaj o odpowiedniej higienizacji i ciesz się pięknym uśmiechem .

Twoja szansa na piękny uśmiech!
Sprawdź metamorfozy naszych zadowolonych klientów.
PRZEJDŹ DO GALERII
DENTAL DIALOG

W naszym 

gabinecie...

Implanty zębów Tarnowskie Góry

Indywidualne

podejście do pacjenta
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Dogodne

formy płatności
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Klimatyzowane 

pomieszczenia zabiegowe
Implanty zębów Tarnowskie Góry

WI FI

bezprzewodowy internet
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Poczęstunek

kawa i herbata
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Parking

dla klientów
Design by KMprojekt
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram