Dental 

Dialog

Prace protetyczne wykonywane cyfrowo.
U nas Pacjent decyduje o kształcie swoich zębów.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
DENTAL DIALOG

Protetyka Zębów Nasze Metamorfozy

Przypadek 1

Most protetyczny i korony

Do naszej placówki Dental Dialog zgłosiła się pacjentka z rozległym brakiem zębowym. Była załamana gdyż w jej jamie ustnej zamontowana była proteza zębowa wyciągana. Czuła duży dyskomfort, nie potrafiła swobodnie uśmiechać się. 

Wykonanaliśmy dla niej most protetyczny mocowany na stałe w jamie ustnej. Oprócz mostu u pacjentki zostały zastosowane korony pełnoceramiczne wykonane na podbudowie z tlenku cyrkonu. 

Jesteśmy szczęśliwi, że poprawiliśmy jakość życia naszymi odbudowami.  

Przypadek 2

Most protetyczny grafenowy

Do naszej placówki zgłosiła się pacjentka , która jak widać na zdjęciu borykała się z ubytkami , pozostawionymi korzeniami i leczeniem kanałowym. Pacjentka bardzo wstydziła się swojej sytuacji. Była skrępowana tym wszystkim i zmagała się z dentofobią, panicznym strachem przed dentystą.

Wykonaliśmy leczenia kanałowe i ekstrakcję zarówno zębów jak i korzeni. Praca była wykonana w systemie CAD CAM.Wycisk pobrany cyfrowo. Pacjentka została zaopatrzona w ząbki tymczasowe do czasu zagojenia .

Wykonany został most na grafenie (graphene) - to nanokompozyt, który swoją strukturą przypomina bardzo zęby naturalne.

Dołożyliśmy wszelkich starań aby Pacjentka odzyskała wiarę w siebie. Udało się to nam, była nam dozgonnie wdzięczna , po zobaczeniu się w lusterku zalała się łzami. Nie, nie była to rozpacz, to łzy szczęścia.

Przypadek 3

Stomatologia  cyfrowa CAD/CAM

Do  naszej placówki zgłosiła się pacjentka, która  miała  bardzo krzywe zęby, wysunięte do przodu i przebarwione. Pani pracuje w obsłudze klienta, bardzo jej zależało na poprawie swojego uśmiechu. Zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc.

Został zastosowany grafen ( graphene ) - to nanokompozyt, który swoją strukturą przypomina bardzo zęby naturalne. Całość pracy była wykonana w systemie CAD/ CAM.

Pobrany został skan , praca była wymodelowana w specjalistycznym programie komputerowym. Praca została wyfrezowana we frezarce CNC, a następnie została zacementowana w jamie ustnej pacjenta. Pani zależało bardzo na szybkim efekcie. Praca była wykonana w 2 dni.  Pacjentka była szczęśliwa i bardzo zadowolona z uzyskanego efektu.

Przypadek 4

Most protetyczny cyrkonowy

Do placówki zgłosił się młody 18 letni chłopak ze szczególną przypadłością - brak dwójek .

Miał propozycje leczenia ortodontycznego, na którą nie wyraził zgody . Czekał tylko do momentu uzyskania pełnoletności , aby zaopatrzyć się w korony .  Zostały mu zaproponowane mosty protetyczne wysokoestetyczne cyrkonowe -  na podbudowie z tlenku cyrkonu. Implantów nie chciał - nie myśli o tym .

Opracowano zęby pod przyszłą pracę protetyczną . Praca jest wykonana od trójki do trójki.  W miejscach, gdzie pacjentowi nie wyrosły zęby są wstawione ząbki co widać na zdjęciu . 

Pacjent jest bardzo szczęśliwy. Czuł ogromny dyskomfort, borykał się z samotnością.

Czuł również ,że dopóki nie poprawi swojego uśmiechu nie znajdzie miłości. Zależało mu bardzo na szybkim efekcie. Dołożyliśmy wszelkich starań by go uszczęśliwić, a to efekt naszej pracy.

Przypadek 5

Most ceramiczny cyrkonowy

Zgłosił się do naszej placówki pacjent, który bardzo chciał odbudować oba łuki zębowe (górę i dół).

Odczuwał bardzo duży dyskomfort z powodu licznych braków zębowych. Nie potrafił swobodnie rozmawiać. Pacjent miał przeleczone zęby, nie które zęby, które wymagały szybkiej interwencji musiały zostać usunięte. Pacjent musiał się zagoić do czasu wykonania ostatecznej pracy i finalnie została wykonana praca wysokoestetyczna na podbudowie z tlenku cyrkonu - jest to praca pełnoceramiczna. 

Warto wiedzieć! 

Tlenek cynku czyli podbudowa na, którą jest napalana ceramika jest materiałem biozgodnym z tkanką ludzką.

Przypadek 6

Korony wysokoestetyczne

Do placówki Dental Dialog zgłosiła się pacjentka z prośbą o uzupełnienie braków zębowych w odcinku przednim jak również odbudowę estetyczną zębów. Pacjentka miała wyraźnie przekrzywioną jedynkę oraz cofniętą dwójkę ząb 11, 12. U pacjentki wykonano korony wysokoestetyczne na podbudowie z tlenku cyrkonu. Pacjentka została oszlifowana, jej kształt zębów został zmniejszony o 1/3.
Następnie została zeskanowana skanerem wewnątrzustnym, a jej praca została poddana dalszej obróbce. Wycisk cyfrowy został przesłany do specjalistycznego oprogramowania CAD/CAM gdzie zostały wymodelowane komputerowo podbudowy pod przyszłą pracę pełnoceramiczną.
Po wyfrezowaniu podbudowy z tlenku cyrkonu praca została poddana utwardzeniu. Po utwardzeniu podbudowy została napalona ceramika. Kolor i kształt zębów został konsultowany z pacjentką tak, aby praca finalna jak najbardziej podobała się naszej pacjentce. Jeśli chodzi o odbudowę dwóch łuków zębowych jakie miały zastosowanie u naszej pacjentki mogła indywidualnie wybrać sobie kolor zębiny. Ceramika, która została napalona została wypalona w piecu do ceramiki, a następnie pokryta warstwą glazury, aby zęby naturalnie się świeciły.
Po zatwierdzeniu przez naszą pacjentkę pracy, zęby zostały zacementowane na stałe w jamie ustnej, a pacjentka jest bardzo zadowolona z efektu końcowego.

Przypadek 7

Korony na podbudowie z tlenku cyrkonu

Do naszej placówki Dental Dialog w Tarnowskich Górach zgłosiła się pacjentka z wyraźnymi przebarwieniami na zębach. Pacjentka posiadała pełne uzębienie, lecz przerażał ją zarówno kolor jak i kształt swoich zębów, ponieważ od lat borykała się z zupełnie innym kolorem swojej jedynki.

Zaproponowaliśmy pracę pełnoceramiczną wysokoestetyczną na podbudowie z tlenku cyrkonu. Nasza praca została wykonana w systemie CAD/CAM.

Pacjentka została zeskanowana skanerem wewnątrzustnym, ząbki zostały oszlifane, wymodelowane, a następnie jej praca została poddana dalszej obróbce, czyli wypaleniu w piecu do ceramiki. Ten przypadek określamy jako przypadek średniej trudności, natomiast najważniejsza była tutaj odbudowa ładnych kształtów zębów dopasowanych do twarzy naszej pacjentki.

Przy kolejnej wizycie ( przymiarka ) pacjentka zatwierdziła zarówno kolor jak i kształt zębów i zęby zostały zacementowane na stałe w jamie ustnej. Pacjentka była przeszczęśliwa i zadowolona z uzyskanego efektu. My też się cieszymy, że mogliśmy pomóc.

Przypadek 8

Implanty zębowe + most ceramiczny

Do gabinetu Dental Dialog zgłosił się pacjent z bardzo dużą dysfunkcją ponieważ posiada bruksizm, a to znaczy, że pacjent ściera swoje naturalne zęby i w tym przypadku właśnie miało to miejsce. Pacjent wyraził chęć implantacji, więc w odcinku bocznym, gdzie nie ma zębów został zaopatrzony w implanty zębowe, natomiast na tę chwilę jeszcze się goi. Reszta zębów została odbudowana na podbudowie pełnoceramicznej, czyli na tlenku cyrkonu i na to została napalona ceramika.
Pacjent wybrał sobie tzw :Bleach Hollywood Smile
Całość podbudowy pod przyszłą pracę ceramiczną została zaprojektowana w systemach CAD/CAM czyli komputerowym projektowaniu uzębienia .
Hollywood Smile jest teraz coraz bardziej na czasie, zawsze jednak dyskutujemy z pacjentem o jego wyborze, czy jest pewny, że tego typu odbudowa będzie dla niego właściwa kolorystycznie. Pacjent jest przeszczęśliwy z uzyskanego efektu, czekamy teraz na uzupełnienie mostów w odcinku bocznym po implantacji.

Przypadek 9

Korony na podbudowie z tlenku cyrkonu

Do naszej placówki protetycznej Dental Dialog w Tarnowskich Górach przyjechała pacjentka zgłaszając nam problem, że jej korony zębowe są w nieładnym stanie, nie podobają jej się przebarwienia, zęby są pokruszone z ewidentnymi zmianami próchnicowymi. Zmiany próchnicowe zostały wyleczone, a następnie została poddana obróbce opracowania zębów. Wykonane zostały korony na podbudowie z tlenku cyrkonu.
Pacjentka została zeskanowana skanerem wewnątrzustnym i zęby zostały oszlifowane i wymodelowane komputerowo w systemach CAD/CAM pod przyszłą pracę pełnoceramiczną. W naszej placówce Dental Dialog wykonujemy zęby cyfrowo, posiadamy również własne laboratorium.
Następnie praca została wypalona w piecu do ceramiki. Pacjentka wykonała u nas dwa łuki zębowe, więc mogła zmienić kolor swojej naturalnej zębiny i zdecydowała się na kolor jasny, ale nie zupełnie taki jak Hollywood smile jednak z tej palety i w tym przypadku został zastosowany kolor BL 4
Kształt jak i kolor zębów był konsultowany z naszą pacjentką, która była bardzo zadowolona z efektu finalnego i my również jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy pomóc i obdarować ją nowym pięknym uśmiechem .

Przypadek 10

Most protetyczny

W naszej placówce Dental Dialog dosyć często organizujemy konkursy na bezpłatną metamorfozę uśmiechu, którą można wygrać spełniając warunki konkursowe, które są podane na naszych mediach społecznościowych. Pacjentka, która się do nas zgłosiła jest partnerką Pana, który taką metamorfozę u nas wygrał. Jak nasza pacjentka zobaczyła nowe zęby swojego partnera natychmiast chciała mieć wykonaną obudowę swoich zębów. Jak tutaj widać również Pani borykała się z bruksizmem, ścierała zęby, a było to spowodowane między innymi tym, że w odcinku bocznym brakowało uzębienia, które trzeba było uzupełniać mostem protetycznym .
Most protetyczny jest to dowieszka tzw kładka, którą się daje pomiędzy dwa opracowane filary zębowe. Ta dowieszka imituje brakujące zęby w niektórych przypadkach można stosować zamiast implantacji tego typu rozwiązanie. Pacjentka wykonała u nas dwa łuki zębowe w tym przypadku akurat na zdjęciu jest pokazany jeden łuk zębowy, wykonała finalnie dwa łuki zębowe dlatego, że jeżeli zmienia się zupełnie swój kolor zębów jest to kolor Bleach BL 2 to należy wykonać dwa łuki zębowe. Tym bardziej, że zęby  dolne były również starte.

Przypadek 11

Korony ceramiczne

Młoda dziewczyna zgłosiła się do naszej placówki protetycznej Dental Dialog w Tarnowskich Górach z bardzo skorydowanymi zębami, mówiła, że miała bardzo ciężka sytuację życiową w związku z czym bardzo nam zależało na tym, aby jak najszybciej pomóc. Młoda piękna dziewczyna z dentofobią ( panicznie bała się dentysty ) uzębienie niestety nie pasowało do naszej pacjentki. Po obejrzeniu naszych prac stwierdziła, że to właśnie nam zaufa i u nas wykonana swoje uzębienie. Pani miała bardzo dużo zębów do przeleczenia i tymi zębami w pierwszej kolejności należało się zająć.
Została zeskanowana jama ustna skanerem wewnątrzustnym następnie wycisk cyfrowy trafił do oprogramowania CAD/CAM gdzie została wymodelowana komputerowo podbudowa pod przyszłe korony. Po wyfrezowaniu i utwardzeniu została napalona ceramika.
Po zatwierdzeniu pracy przez pacjentkę została zacementowana na stałe w jamie ustnej. Pacjentka była bardzo wzruszona, jak przekazała recepcja pacjentka płakała tak, że grochy leciały jej na podłogę ze szczęścia ?? także bardzo się cieszymy bo efekt jest naprawdę zaskakujący.
Twoja szansa na piękny uśmiech!
Sprawdź metamorfozy naszych zadowolonych klientów
PRZEJDŹ DO GALERII
DENTAL DIALOG

W naszym 

gabinecie...

Indywidualne

podejście do pacjenta

Dogodne

formy płatności

Klimatyzowane 

pomieszczenia zabiegowe

WI FI

bezprzewodowy internet

Poczęstunek

kawa i herbata

Parking

dla klientów
Design by KMprojekt
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram