Dental 

Dialog

Prace protetyczne wykonywane cyfrowo.
U nas Pacjent decyduje o kształcie swoich zębów.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
DENTAL DIALOG

Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii, który zajmuje się odtwarzaniem odpowiedniego zgryzu i wyglądu zębów, w związku z ich utratą lub mocnym uszkodzeniem, jeśli nie jest w takiej sytuacji możliwe zastosowanie przy ich odbudowie określonych metod stomatologii zachowawczej.

Utrata stałych zębów może dotknąć niemal każdą osobę. Wynika ona nie tylko ze starości lub zaniedbań w zakresie pielęgnacji zębów, ale może być ona także rezultatem przebytych chorób lub doznanych urazów. W tych wszystkich sytuacjach istnieje możliwość przywrócenia zębom dawnej funkcjonalności i blasku wykonując odpowiednie zabiegi protetyczne.

Wykonujemy wszystkie możliwe odbudowy protetyczne:

Korony i mosty na tlenku cyrkonu

Korony pełnoceramiczne

Licówki

Mosty protetyczne

Prace kombinowane

Skomplikowane prace na implantach

Protezy

Protezy na implantach

Protezy szkieletowe

Prace kombinowane

Prace na belkach

Protezy okluzyjnie przykręcane i wiele innych

Wkłady koronowo-korzeniowe

Onlay, inlay

Frezowane prace protetyczne

W toku leczenia protetycznego na Śląsku stosuje się protetyczne uzupełnienia braków w uzębieniu w postaci ruchomej i stałej. Do ruchomych uzupełnień zalicza się przede wszystkim protezy, które mogą być wyjmowane z jamy ustnej. Stosuje się je w sytuacji utraty całości lub większości uzębienia. Istnieje kilka odmian protez, wśród których warto wymienić chociażby protezy akrylowe i szkieletowe (znajdujące się na podbudowie metalowej). Do stałych uzupełnień protetycznych natomiast można zaliczyć mosty wypełniające kilkuzębowe braki, a także korony stosowane głównie przy odbudowywaniu poważnie zniszczonych zębów. Protetyka stomatologiczna oferuje także możliwość poprawienia kształtów, rozmiarów i kolorów zębów. Stosuje się do tego specjalne licówki, czyli płatki porcelany, które są mocowane na licowej części zębów.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie technologii produkcji uzupełnień protetycznych, jak i w zakresie stosowanych metod leczenia, można osiągnąć doskonały i trwały efekt, jeśli chodzi o funkcjonalność i estetykę wyglądu zębów.

Jak wygląda leczenie protetyczne?

Każdy przypadek pacjenta kwalifikującego się do leczenia protetycznego wymaga indywidualnego podejścia. Przed podjęciem decyzji o stosowanej metodzie leczenia dokonywany jest wywiad oraz badanie, oraz pantomogram. Na jego podstawie oceniany jest stan uzębienia co warunkuje czy zastosowane zostaną korony lub licówki czy też potrzebne będzie zastosowanie koron lub protez. Wszelkie dalsze działania są podejmowane na zasadzie współpracy z osobą, która decyduje się na leczenie protetyczne. Pacjent jest informowany o efektach jakie ono przyniesie oraz o kosztach, gdyż uzupełnienia protetyczne są bardzo skuteczne, ale nie należą do rozwiązań tanich. Na podstawie możliwości finansowych osoby decydującej się na leczenie protetyczne podejmowana jest decyzja jakiej jakości uzupełnienia zostaną zastosowane i jak poszczególne etapy leczenia zostaną rozłożone w czasie.

Korzyści z korzystania z usług protetycznych

Korzystanie z usług protetycznych może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim uzupełnienia protetyczne odtwarzają odpowiednie warunki zgryzowo-zwarciowe. Dzięki temu rozgryzanie i przeżuwanie pokarmów przebiega w prawidłowy sposób co umożliwia także właściwą pracę całego układu pokarmowego. Nawet pojedyncze ubytki zębów mogą powodować przesuwanie się pozostałych zębów oraz powstawanie ubytków w kościach. Nie znajdujące się w odpowiednim położeniu zęby wskutek tego przestają spełniać swoją funkcję w odpowiedni sposób, a spożywanie posiłków staje się bardzo utrudnione.
Drugim bardzo ważnym aspektem protetycznych rekonstrukcji jest poprawa estetyki zębów szczególnie gdy braki występują w przypadku zębów przednich. Uzupełnienie protetyczne w takim miejscu pozwala uśmiechać się i dodaje pewności siebie, ponieważ przestajemy się obawiać, że ktoś zobaczy braki w naszym uzębieniu. W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważne, ponieważ bez odpowiedniego uśmiechu będziemy źle się czuć w towarzystwie, ale także mamy mniejszą szansę na osiągnięcie sukcesów zawodowych.

Twoja szansa na piękny uśmiech!
Sprawdź metamorfozy naszych zadowolonych klientów.
PRZEJDŹ DO GALERII
DENTAL DIALOG

W naszym 

gabinecie...

Indywidualne

podejście do pacjenta

Dogodne

formy płatności

Klimatyzowane 

pomieszczenia zabiegowe

WI FI

bezprzewodowy internet

Poczęstunek

kawa i herbata

Parking

dla klientów
Design by KMprojekt
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram