Dental 

Dialog

Prace protetyczne wykonywane cyfrowo.
U nas Pacjent decyduje o kształcie swoich zębów.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
DENTAL DIALOG

Korony porcelanowe

Korona - jest uzupełnieniem protetycznym, które pozwala nam na odbudowę bardzo zniszczonych koron zębów, gdzie odbudowy nie da się wykonać z materiału kompozytowego. Korony wykonane z porcelany cechują się niezwykłą wytrzymałością i estetką, mają na celu odbudowanie i jednocześnie wzmocnienie zniszczonego zęba. Korony wykonujemy z tlenku cyrkonu, grafenu lub pełnoceramiczne.

W placówce Dental Dialog pracujemy w systemach CAD / CAM .CAD to skrót od wyrażenia Computer Aided Design, który w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza projektowanie techniczne wspomagane komputerowo. Computer Aided Manufacturing, czyli w skrócie system komputerowy CAM wspiera integrację fazy projektowania i wytwarzania.

Jak wygląda proces założenia koron cyrkonowych:

Do założenia korony konieczne jest oszlifowanie zęba, aby przygotować miejsce dla przyszłej korony stosuje się przy tym znieczulenie - pacjent nie odczuwa bólu przy szlifie zębów.

Po oszlifowaniu pobierany jest wycisk protetyczny / skan, a następnie opracowany zostaje w laboratorium wraz z określeniem indywidualnie dobranego koloru przyszłego uzupełniania protetycznego.

Następnie zakładamy tymczasową koronę na oszlifowany ząb co pozwala na bezproblemowe funkcjonowanie pacjenta do czasu wykonania przez technika dentystycznego indywidualnie dopasowanej korony ceramicznej.
Na kolejnej wizycie lekarz kontroluje z dokładnością gotową koronę sprawdzając jej dopasowanie. Na tym etapie pacjent ma również możliwość sprawdzenia swoich odczuć (wrażeń) z nowego uzupełnienia protetycznego.

Na modelu sprawdza się poprawność przylegania koron do stopni na zębach filarowych, oraz jakość powierzchni stycznych z zębami sąsiednimi, kontakty zwarciowe, poprawność kształtu koron oraz jakość wykończenia.

W przypadku, gdy pacjent decyduje się o odbudowie protetycznej kilku zębów, lub jednego łuku zębowego - pobierany jest kolor zębiny pacjenta (tak by zęby nie różniły się od siebie)
Jeśli pacjent decyduje się na odbudowanie obu łuków zębowych można zmienić kolor nowych zębów.
Bardzo popularnym kolorem jest BL 1 tak zwany Hollywood Smile. Jest to najjaśniejszy odcień, który coraz częściej wybierają pacjenci. Polecamy pacjentowi jednak bardziej naturalne kolory takie jak BL 3 lub BL 4. Nie negujemy decyzji pacjenta i nie ingerujemy w nią. To finalnie pacjent decyduje zarówno i kształcie jak i kolorze pracy protetycznej. Jeśli wszystko jest prawidłowo dopasowane, a kolor odpowiednio dobrany można koronę zacementować ( osadzić ) na stałe. Pacjent musi się przyzwyczaić do nowej sytuacji w jamie ustnej , ale nie odczuwa dyskomfortu i bólu .
Korony są bardzo trwałe zwłaszcza te na podbudowie cyrkonowej - szacuje się , że mogą wytrzymać nawet 15 - 20 lat.

Zalety koron na podbudowie cyrkonowej:

● Pierwszą, bardzo ważną szczególnie dla pacjentów, zaletą jest bardzo naturalny efekt jaki daje zastosowanie koron na podbudowie cyrkonowej.
● Drugą zaletą jest wytrzymałość cyrkonu: korona porcelanowa na podbudowie cyrkonowej jest bardziej wytrzymała (może znosić większe obciążenia) niż korona pełnoporcelanowa (bezmetalowa) może zatem być stosowana do odbudowy braków zębowych w dowolnym miejscu jamy ustnej.
● Trzecim plusem koron na podbudowie cyrkonowej jest sposób w jaki odbijają one światło - dokładnie tak samo jak naturalne ludzkie zęby.
● Najważniejszym efektem jest estetyczne uzupełnienie zniszczonych zębów w odcinkach przednich jak i bocznych łuków zębowych.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

Przeciwwskazaniem do koron porcelanowych są zęby z zaawansowaną chorobą przyzębia i ich rozchwianiem. Ponadto koron porcelanowych na podbudowie z tlenku cyrkonu nie można wykonać gdy zęby są zniszczone głęboko poddziąsłowo. Pacjenci z wysokim wskaźnikiem próchnicy nie kwalifikują się do wykonania koron protetycznych. Dopiero po poprawie higieny przez pacjenta możliwe jest wykonanie trwałej i szczelnej odbudowy.

Możliwe powikłania:

● Przy źle wykonanych koronach, zbyt wysokim w zgryzie może dość do przeciążenia zęba i powstania zmian okołowierzchołkowych.
● Jeżeli korona nie zachowuje szczelności powstają mikroprzecieki i próchnica, gdy zęby są nieprawidłowo odbudowane jedzenie dostaje się pomiędzy zęby i może powstać próchnica.
● Bardzo ważne jest prawidłowe utrzymanie higieny jamy ustnej, higienizacja i szczotkowanie, oraz regularne kontrole u lekarza stomatologa.

Jeśli zastanawiasz się nad taką odbudową koniecznie udaj się na konsultacje do placówki, która ma dobre rekomendacje.

W placówce Dental Dialog w Tarnowskich Górach do każdego pacjenta podchodzi się indywidualnie - nie oceniany, pomagamy.

Dental Dialog - dbamy o Twój uśmiech.


Twoja szansa na piękny uśmiech!
Sprawdź metamorfozy naszych zadowolonych klientów.
PRZEJDŹ DO GALERII
DENTAL DIALOG

W naszym 

gabinecie...

Implanty zębów Tarnowskie Góry

Indywidualne

podejście do pacjenta
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Dogodne

formy płatności
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Klimatyzowane 

pomieszczenia zabiegowe
Implanty zębów Tarnowskie Góry

WI FI

bezprzewodowy internet
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Poczęstunek

kawa i herbata
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Parking

dla klientów
Design by KMprojekt
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram