Dental 

Dialog

Prace protetyczne wykonywane cyfrowo.
U nas Pacjent decyduje o kształcie swoich zębów.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
DENTAL DIALOG

Implantologia zębów

Odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kilkuetapowo. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Implantologia to dziedzina chirurgii stomatologicznej, zajmująca się wszczepianiem implantów kostnych w miejsce braków zębowych. Traktowana jest odrębnie od innych specjalizacji, ponieważ zabiegi implantacyjne wymagają wyjątkowej precyzji, zarówno w planowaniu, jak i wykonaniu implantu.

Implanty zębów Tarnowskie Góry

Czym jest implant kostny?

Implant to mała śrubka wykonana z tytanu lub innych stopów dobrze tolerowanych przez ludzki organizm. Wkręcona w kość żuchwy, imituje i zastępuje korzeń brakującego zęba. Na implancie, dzięki specjalnym łącznikom, można zamocować np. koronę, czyli sztuczny ząb. Sam implant stanowi więc podparcie dla korony, ale z zewnątrz nie jest widoczny.

Warto wiedzieć!

W zależności od rozległości uzupełnianych implantami braków, na implantach osadza się pojedyncze korony, mosty bądź protezy. Leczenie implantologiczne umożliwia uzupełnienie różnej wielkości braków. Sprawdzi się, gdy trzeba uzupełnić pojedynczy ząb, ale też, gdy z jakiegoś powodu straciliśmy ich więcej lub nawet wszystkie.

Procedura wszczepienia implantu musi być dokładnie zaplanowana, a plan leczenia poparty szczegółową diagnostyką. Wszystko zależy od stanu uzębienia pacjenta, ilości wszczepionych implantów oraz wyboru późniejszego uzupełnienia protetycznego. Chirurg implantolog udzieli Ci wszelkich informacji na ten temat podczas wizyty konsultacyjnej, na której wykona badania i przeprowadzi wywiad zdrowotny.

Implanty zębów Tarnowskie Góry
Szansa na tańszą protetykę?
W naszej placówce wykonujemy szkolenia lekarzy z pracy w systemach CAD/ CAM jak również z opracowania zębów pod przyszłą pracę protetyczną.
Sprawdź szczegóły!
DENTAL DIALOG

W naszym 

gabinecie...

Implanty zębów Tarnowskie Góry

Indywidualne

podejście do pacjenta
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Dogodne

formy płatności
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Klimatyzowane 

pomieszczenia zabiegowe
Implanty zębów Tarnowskie Góry

WI FI

bezprzewodowy internet
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Poczęstunek

kawa i herbata
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Parking

dla klientów
Design by KMprojekt
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram