Dental 

Dialog

Prace protetyczne wykonywane cyfrowo.
U nas Pacjent decyduje o kształcie swoich zębów.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
DENTAL DIALOG

Implanty zębów

Odbudowa uzębienia na implantach pozwala osiągnąć trwały efekt estetyczny i poprawia zaburzoną poprzez utratę zębów mechanikę narządu żucia. Zabieg jest wykonany w znieczuleniu miejscowym, składająca się z kilku etapów. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek . Podstawowym materiałem z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan ( ze względu na swoją biokompatybilnosć - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce).

Implantologia to dziedzina chirurgii stomatologicznej, zajmująca się wszczepianiem implantów kostnych w miejsce braków zębowych.  Traktowana jest odrębnie od innych specjalizacji , ponieważ zabiegi implantacyjne wymagają wyjątkowej precyzji, zarówno w planowaniu, jak i wykonaniu implantu.

Czym jest implant kostny?

Implant to mała śrubka wykonana z tytanu lub innych stopów dobrze tolerowanych przez ludzki organizm. Wkręcona w kość żuchwy, imituje i zastępuje korzeń brakującego zęba. Na implancie, dzięki specjalnym łącznikom, można zamocować np. koronę, czyli sztuczny ząb. Sam implant stanowi więc podparcie dla korony, ale z zewnątrz nie jest widoczny.

Jak wygląda proces leczenia implantologicznego w Tranowskiech Górach?

Pacjenci coraz częściej zapominają, że po utracie zębów jest wyraźny zanik kości. Nie zawsze można wszczepić implant od razu.

Jakie implanty są stosowane? Stosowane są implanty natychmiastowe oraz implanty, które wymagają dłuższego gojenia się kości.

Co to jest podsypywanie materiałem kościozastępczym? Materiał dodawany jest w miejsce utraconej kości. Niestety Pacjent musi czekać do momentu zintegrowania się go z kością własną. Wtedy możliwa jest implantacja.

Protetyka na implantach jest procesem długofazowym. Od zaplanowania leczenia poprzez wszczep implantu poprzez odbudowę koron czy mostów. Istnieje szybsza metoda implantacji gdzie pacjent jest zaopatrywany jednoczasowo w implant i koronę zębową. Nasze prace wykonywane są cyfrowo. Po wszczepie implantów pacjent zostaje zeskanowany tak, aby jego korona zębowa została natychmiast odtworzona.

Jak długo trwa etap implantacji?

Czas gojenia się i tzw integracji implantu z kością własną jest uzależniona od indywidualności pacjenta. Trwa od trzech do sześciu miesięcy. Po tym czasie można wykonywać pracę właściwą. Planowanie przebiega tak by implant utrzymał się w kości i jest etapem bardzo ważnym. Od niego zależy całe leczenie. Ważne jest , aby odbudowa zębów była zachowana zgodnie z okluzją – prawidłowym zgryzem pacjenta. Możliwe jest wszczepienie implantu natychmiastowo z jednoczesną rekonstrukcja korony zębowej.

Do każdego pacjenta podchodzi się indywidualnie analizując, czy nadaje się do natychmiastowej implantacji.

Co warto wiedzieć o implantch zebów!

W zależności od rozległości uzupełnianych implantami braków, na implantach osadza się pojedyncze korony, mosty bądź protezy. Leczenie implantologiczne umożliwia uzupełnienie różnej wielkości braków. Sprawdzi się, gdy trzeba uzupełnić pojedynczy ząb, ale też, gdy z jakiegoś powodu straciliśmy ich więcej lub nawet wszystkie.

Procedura wszczepienia implantu musi być dokładnie zaplanowana, a plan leczenia poparty szczegółową diagnostyką. Wszystko zależy od stanu uzębienia pacjenta, ilości wszczepionych implantów oraz wyboru późniejszego uzupełnienia protetycznego. Chirurg implantolog udzieli Ci wszelkich informacji na ten temat podczas wizyty konsultacyjnej, na której wykona badania i przeprowadzi wywiad zdrowotny.

Twoja szansa na piękny uśmiech!
Sprawdź metamorfozy naszych zadowolonych klientów.
PRZEJDŹ DO GALERII
DENTAL DIALOG

W naszym 

gabinecie...

Implanty zębów Tarnowskie Góry

Indywidualne

podejście do pacjenta
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Dogodne

formy płatności
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Klimatyzowane 

pomieszczenia zabiegowe
Implanty zębów Tarnowskie Góry

WI FI

bezprzewodowy internet
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Poczęstunek

kawa i herbata
Implanty zębów Tarnowskie Góry

Parking

dla klientów
Design by KMprojekt
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram